Strzyżenie psów zimą

Kochani!
Często zadajecie nam pytanie: czy w okresie zimowym można strzyc psa? Można. Czasami jest to nawet wskazane. Psy z włosem typu york, shih tzu, maltańczyk itp. powinny być strzyżone przez cały rok, ponieważ wypielęgnowany pies, to szczęśliwy pies 🙂 Często uważacie, że na zimę powinno się „zapuścić psa”, dzięki temu będzie mu cieplej. Nic bardziej mylnego. Włosy u psów w tym typie nie są w stanie ich ogrzać (ponieważ nie mają podszerstka), powinno się mimo wszystko ubierać im ubranka- jest to podobna historia co u nas, ludzi- włosy na głowie zimą nas nie grzeją, musimy wspomóc się nakryciem głowy, np. czapką 😉 Poza tym ostrzyżony i wypielęgnowany york, maltańczyk, itp. wygląda ładniej i schludniej, niż „zapuszczony” psiak, którego włosy i tak, niestety nie ogrzeją w okresie zimowym.
A co z psami z podszerstkiem? Oczywiście powinno się je trymować, ponieważ na zimę podszerstek staje się gęstszy, ma to za zadanie ochronić psa przed mrozami itp. Jeżeli pies mieszka w domu, zrzuca podszerstek, bo jest mu zwyczajnie za ciepło.
Pamiętajmy o tym, że zimą mamy w domach czasami wyższą temperaturę niż w niektóre dni latem i nasze zwierzaki odczuwają duży dyskomfort bez pielęgnacji.
A więc: nie ma przeciwwskazań do pielęgnacji psa w okresie zimowym! 🙂 Psy z włosem można strzyc, a sierść jak najbardziej powinno się trymować.
Zapraszamy na zabiegi i umawianie wizyt!
Pozdrawiamy serdecznie! 🙂

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress